Zanim przygarniesz mini świnkę

Małe lub mini świnki stały się bardzo popularnym wyborem pupila wśród wszystkich miłośników zwierząt. Mogą one mieć różne nazwy, ale wszystkie odnoszą się do inteligentnego, zwierzątka społecznego – dlatego okazały się być wspaniałymi towarzyszami jako zwierzęta domowe. Ich hodowcy twierdzą, że zwykle młode mini świnie będą mniejsze, od poprzedniego pokolenia dorosłych, ale należy spojrzeć na rodziców zanim będzie się mieć pewność, że rzeczywiście będą tak małe. Żywotność tych mini świnek to około od 15 do 20 lat. Jeśli rozważasz posiadanie jednej lub dwóch w domu, trzeba przygotować dla takiej świnki odpowiednie miejsce zamieszkania aby mieć pewność że miały właściwą opiekę i odpowiednie warunki. Te świnki to naturalnie aktywne i przyjazne zwierzątka, ale trzeba do nich podchodzić z cierpliwością, wtedy mogą być z powodzeniem uczone najlepszych manier. Można nawet nauczyć je wielu sztuczek – dlatego szkolenie ich jako zwierząt domowych nie jest w ogóle problemem.


Zanim jednak zdecydujesz się zobowiązać do posiadania mini świnki jako domowego zwierzaka musisz także wziąć pod uwagę wiele innych kwestii. Tylko dlatego, że widziało się celebrytki takie jak Victoria Beckham i Paris Hilton paradujące ze swoimi mini świnkami wcale nie należy spieszyć się z ich zakupem. Te urocze zwierzęta nie powinny być traktowane jako akcesoria mody i po prostu chwilowa moda. Dlatego przed podjęciem takich długoterminowych zobowiązań, trzeba zastanowić się nad tym jak masz zamiar zaangażować się w spędzenie czasu w towarzystwie tej mikro świnki. Właściciel świnki nie może myśleć tylko o tym, jak piękne będzie wyglądać w jego ramionach, ale powinni przede wszystkim dowiedzieć się więcej na temat tego, jak dobrze jest w stanie się nią opiekować. Nie martw się jednak, ten artykuł poprowadzi Cię przez kolejne etapy i cierpliwości i zrozumienia z twojej strony tak bardzo potrzebnych w pierwszych tygodniach posiadania mini świnki. Wystarczy pamiętać, że opieka i karmienie tych miniaturowych świń są podobne do tego jak wygląda troska o dobry rozwój większych świń – więc nie musisz się martwić tak bardzo.


Oto na co należy zwrócić się najpierw aby być w pełni przygotowanym do przywitania świnki.


Czy masz wystarczająco dużo czasu, na to by spędzać go z świnką? Świnie to bardzo towarzyskie zwierzęta i uwielbiają się przytulać, więc trzeba dać im to każdego dnia. Idealnie jest gdy świnki te są trzymane w parach dzięki czemu mogą bawić się razem i nie będą się nudzić. Można przydzielić im odpowiednią przestrzeń w domu tylko dla nich Jeśli mieszka się w mieszkaniu trzeba to poważnie rozważyć, zanim weźmie się pod dach dwie świnki. Jednakże, można łatwo utworzyć dla nich pewny kącik – po prostu trzeba mieć pewność, że jest to miejsce w którym świnka będzie się dobrze czuć.


Czy istnieją regulacje w danym obszarze, które zakazują trzymania zwierząt gospodarskich, w tym świnek miniaturowych? W hotelach nie można ich trzymać (więcej). Trzeba być tego pewnym, aby nie trzeba było żałować później. Jeśli masz podwórko, znalezienie odpowiedniego miejsca schronienia, gdzie mogą wędrować w określonych godzinach jest to idealne rozwiązanie.

Post Comment